Πωλήσεις αυτοκινήτων 2024: Πρωταθλητές υβριδικά και SUV

Κοινοποίησε το άρθρο

Αυξήθηκαν οι ταξινομήσεις των καινούργιων αυτοκινήτων το 2024, με περισσότερους από 50.000 Έλληνες να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα και να αποκτούν ένα SUV.

 

 

Με θετικό πρόσημο ολοκληρώθηκε το 2024 για την αγορά αυτοκινήτων στην Ελλάδα. Αν και τους τελευταίους μήνες του έτους παρατηρήθηκε μείωση των πωλήσεων. Σύμφωνα με τον ΣΕΑΑ και τους πρώτους υπολογισμούς, την χρονιά που πέρασε ταξινομήθηκαν 137.101 καινούργια επιβατικά αυτοκίνητα. Κάτι που σημαίνει ότι υπήρξε άνοδος κατά 1,9% σε σχέση με τις 134.484 ταξινομήσεις του 2023.

Δεκέμβριος 2024 Δεκέμβριος 2023 Μεταβολή 2024/2023
Καινούργια επιβατικά 8.706 8.240 5,7%
Καινούργια φορτηγά

(ελαφρά και βαρέα)

594 685 -13,3%
Καινούργια λεωφορεία 40 21 90,5%
Ιανουάριος – Δεκέμβριος 2024 Ιανουάριος – Δεκέμβριος 2023 Μεταβολή

2024/2023

Καινούργια επιβατικά 137.101 134.484 1,9%
Καινούργια φορτηγά

(ελαφρά και βαρέα)

10.761 10.870 -1,0%
Καινούργια λεωφορεία 874 252 246,8%

 

Υπενθυμίζουμε ότι το 2022 είχαν ταξινομηθεί 105.283 αυτοκίνητα και 100.911 το 2021.
Το 2024 ταξινομήθηκαν ακόμα, 10.761 καινούργια φορτηγά και 874 λεωφορεία.

Στο θέμα της επιλογής καυσίμου και τους τρόπους κίνησης γενικότερα, όπως είχε φανεί τους περασμένους μήνες, τα παραδοσιακά, αμιγώς βενζινοκίνητα, χάνουν συνεχώς έδαφος. Με την πρώτη επιλογή του 42,3% των αγοραστών καινούργιων αυτοκινήτων, να αποτελούν πλέον τα υβριδικά μοντέλα. Κάτι που συμβαίνει και στην υπόλοιπη Ευρώπη.

Τρίτη…δύναμη, με μικρή όμως αύξηση σε σχέση με το 2023 αποτέλεσαν τα ηλεκτρικά. Τα οποία ήταν επιλογή του 12,4% (11,3% το 2023) των αγοραστών. Στην Ευρωπαϊκή Ένωση πάντως το μερίδιο αγοράς των επαναφορτιζόμενων είναι περίπου στο 20%.

Σε συνεχιζόμενη πτώση βρίσκονται τα πετρελαιοκίνητα, που αποτέλεσαν το 7,2%. Ενώ πριν πέντε χρόνια αποτελούσαν το 27% των ταξινομήσεων! Σταθερά στο 2,5% βρίσκεται το ποσοστό των αυτοκινήτων με υγραέριο.

 

Δεκέμβριος 2024 Δεκέμβριος 2023 Διαφορά Ιανουάριος

Δεκέμβριος 2024

Ιανουάριος

Δεκέμβριος 2023

Διαφορά  
Βενζίνη 22,4% 35,3% -12,9 35,7% 41,9% -6,2
Πετρέλαιο 5,6% 7,9% -2,3 7,2% 13,1% -6,0
Υβριδικά (HEV) 45,6% 37,6% +8,0 42,3% 30,9% +11,4
Επαναφορτιζόμενα (BEV-PHEV) 20,6% 15,1% +5,5 12,4% 11,3% +1,1
Φυσικό αέριο (αμιγώς ή διπλού καυσίμου) 0,0% 0,1% -0,1 0,0% 0,3% -0,3
Υγραέριο

(αμιγώς ή διπλού καυσίμου)

5,8% 3,9% +1,9 2,5% 2,5% -0,0

 

Εκτός από τα υβριδικά όμως, η νέα…μόδα είναι τα SUV. Τα οποία μάλλον αποτελούσαν το όνειρο των Ελλήνων. Και τώρα πού όλες οι μάρκες έχουν ή… βαπτίζουν SUV τα περισσότερα μοντέλα τους, αποτέλεσαν το 60% των ταξινομήσεων το 2024.

Με τα περισσότερα από αυτά (30,7%), να ανήκουν στη δημοφιλέστατη κατηγορία Β. Η οποία είχε το 54% των συνολικών ταξινομήσεων τη χρονιά που πέρασε. Η επόμενη, σε μέγεθος, κατηγορία C, αποτέλεσε το 27% της ελληνικής αγοράς το 2024.

Segment Δεκέμβριος 2024 Δεκέμβριος 2023 Διαφορά Ιανουάριος  Δεκέμβριος 2024 Ιανουάριος  Δεκέμβριος 2023 Διαφορά
A 3,3% 5,2% -1,9 6,4% 7,5% -1,1
A-SUV 2,3% 3,0% -0,7 3,8% 2,2% +1,5
(A TOTAL) (5,6%) (8,2%) (-2,6) (10,1%) (9,7%) (+0,4)
B 16,6% 17,4% -0,8 23,4% 25,1% -1,8
B-SUV 29,9% 27,4% +2,4 30,7% 26,5% +4,2
(B TOTAL) (46,5%) (44,8%) (+1,7) (54,0%) (51,6%) (+2,4)
C 7,5% 9,3% -1,9 7,1% 8,3% -1,2
C-SUV 29,0% 25,0% +4,0 20,3% 21,7% -1,3
(C TOTAL) (36,4%) (34,4%) (+2,1) (27,5%) (29,9%) (-2,5)
D 2,4% 3,9% -1,5 1,8% 1,6% +0,2
D-SUV 6,8% 6,4% +0,4 4,5% 5,2% -0,7
(D TOTAL) (9,2%) (10,3%) (-1,1) (6,3%) (6,8%) (-0,6)
E 0,1% 0,1% +0,0 0,1% 0,1% +0,0
E-SUV 0,7% 0,7% +0,0 0,5% 0,5% +0,0
(E TOTAL) (0,8%) (0,8%) (+0,0) (0,6%) (0,5%) (+0,0)
F-G 0,1% 0,1% +0,0 0,1% 0,1% -0,0
F-G-SUV 0,5% 0,5% -0,0 0,3% 0,3% -0,0
(F-G TOTAL) (0,6%) (0,6%) (-0,0) (0,4%) (0,4%) (-0,0)
SPORTS 0,1% 0,2% -0,1 0,1% 0,3% -0,1
MPV 0,0% 0,0% +0,0 0,0% 0,0% -0,0
MPV-M/COMBI 0,7% 0,7% +0,1 1,0% 0,6% +0,4
(SUV TOTAL) (69,1%) (63,1%) (+6,0) (60,0%) (56,4%) (+3,6)

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ

Kimi Antonelli: Το παιδί-θαύμα που…μετράει τα άστρα της Φόρμουλα 1

Kimi Antonelli: Το παιδί-θαύμα που…μετράει τα άστρα της Φόρμουλα 1

0
Η εντυπωσιακή ζωή του Kimi Antonelli: Τα πρώτα χρόνια στο karting, η οικογένειά του, η MERCEDES και η πορεία που τον έφερε στην κορυφή της Φόρμουλα 1.
VOLVO: Μειώνει κατά 88% τον κίνδυνο τραυματισμού των γυναικών – Τα αποτελέσματα έρευνας 50 ετών

VOLVO: Μειώνει κατά 88% τον κίνδυνο τραυματισμού των γυναικών – Τα αποτελέσματα έρευνας 50...

0
Η VOLVO αποκαλύπτει τα αποτελέσματα έρευνας 50 ετών: Μείωση 88% στον κίνδυνο τραυματισμού των γυναικών και νέα συνεργασία με την NVIDIA για ασφαλέστερη αυτόνομη οδήγηση.

OPEL Corsa Edition: Νέα προσιτή έκδοση με 100 ίππους – Τιμή

0
Το νέο OPEL Corsa Edition έρχεται με κινητήρα 1.2 Turbo 100 ίππων, πλούσιο εξοπλισμό, οθόνη 10’’ και τιμή από 17.300 ευρώ.
Ο Antonelli έγινε ο νεότερος παγκόσμιος πρωταθλητής όλων των εποχών, καθώς ο Verstappen κέρδισε ένα επεισοδιακό γκραν πρι στην Πόλη του Μεξικού

Φόρμουλα 1 – GP Μεξικό 2026: Ο Antonelli έγινε ο νεότερος παγκόσμιος πρωταθλητής όλων...

0
Ο Kimi Antonelli τερμάτισε τρίτος στο γκραν πρι του Μεξικού και εξασφάλισε τον πρώτο τίτλο του στη Φόρμουλα 1. Νικητής ο Max Verstappen, δεύτερος ο Lewis Hamilton.
GP Μεξικό 2026: Ιστορική pole position για τον Hamilton με τη FERRARI, μόλις 9 χιλιοστά μπροστά από τον Russell

Φόρμουλα 1 – GP Μεξικό 2026: Ιστορική pole position για τον Hamilton με τη...

0
Ο Lewis Hamilton κατέκτησε την pole position στο γκραν πρι του Μεξικού με τη FERRARI, αφήνοντας τον George Russell μόλις 0,009 δευτερόλεπτα πίσω.
Αξιοπιστία αυτοκινήτων: Ποια μάρκα βρίσκεται στην κορυφή και ποιες απογοητεύουν;

Αξιοπιστία αυτοκινήτων: Ποια μάρκα βρίσκεται στην κορυφή και ποιες απογοητεύουν;

0
Ποια είναι η πιο αξιόπιστη μάρκα αυτοκινήτων για το 2026; Η έκπληξη στην κορυφή και η θέση των TOYOTA και BMW
Ράλι Ντακάρ 2027: Επιστρέφει στην Αφρική μετά από 20 χρόνια – Οι χώρες που θα το φιλοξενήσουν

Ράλι Ντακάρ 2027: Επιστρέφει στην Αφρική μετά από 20 χρόνια – Οι χώρες που...

0
Μετά από 20 χρόνια, το Ράλι Ντακάρ επιστρέφει στην Αφρική. Η διοργάνωση του 2027 θα περάσει από την Πορτογαλία και το Μαρόκο, με περισσότερα από 7.800 χιλιόμετρα και 12 ειδικές διαδρομές.
ALFA ROMEO Junior για…Business, με τιμή κάτω από 20.000 ευρώ

ALFA ROMEO Junior για…Business, με τιμή κάτω από 20.000 ευρώ

0
Η ALFA ROMEO Junior Business προσφέρει 145 ίππους, κατανάλωση 4,9 λτ./100 χλμ. και μηδενικό φόρο χρήσης για επαγγελματική παραχώρηση, με τιμή προ φόρων 19.972 ευρώ.